Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

niedziela, 20 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Biegiem po Żółwinie

(05.01.2016) - relaks

Nie wiem, ilu mieszkańców Żółwina interesuje się bieganiem, ale myślę, że znalazłoby się grono pasjonatów tej dyscypliny – pisze p. Andrzej Krajewski, dzieląc się z nami swoimi uwagami na temat potencjału Żółwina dla amatorów biegania.

Jeśli chodzi o mnie, biegam dla przyjemności, na ile czas pozwala, czyli dwa-trzy razy w tygodniu, pokonując od 5 do 10 kilometrów. Brałem kiedyś udział w maratonie (3 godz. 45min.), półmaratonie (1 godz. 36 min.) oraz w biegach na 10 km (mój rekord to 41 minut). To było jednak kilka lat temu, kiedy obowiązków miałem zdecydowanie mniej.

Co mogę powiedzieć o żółwińskich trasach biegowych? Wydaje mi się, że mógłbym zaproponować trzy warianty. Po pierwsze, nikomu nie trzeba reklamować Lasu Młochowskiego - doskonałego miejsca dla każdego długodystansowca i rekreacyjnego biegacza. Druga możliwość to "kryterium uliczne", czyli pętla po Żółwinie, np. ulicami Nadarzyńską, Młochowską, Graniczną i Szkolną - dobra dla osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem. Niestety, trzeba uważać na samochody, a dodatkowym minusem może być kurz w okresach suszy.

Mnie osobiście zafascynował trzeci wariant, który nazwałem "Żółwińską Biegową Drogą Galopową" po malowniczych terenach na zachód od Szkolnej. Trasa zaczyna się w sosnowym zagajniku za Orlikiem, może być trzykilometrową pętlą, którą powtarzamy dwa lub więcej razy, w zależności od potrzeb treningowych i stopnia zaawansowania.

Serdecznie pozdrawiam biegaczy w Nowym Roku. Życzę niezapomnianych wrażeń z biegania po okolicy, a przy okazji złamania życiowych rekordów. Zapraszam do wspólnego treningu. Może kiedyś zorganizujemy bieg wytyczoną wspólnie trasą?
Andrzej KrajewskiBiegiem po Żółwinie

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie