Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

W pierwszej setce

(13.11.2017)

71 miejsce wśród 616 gmin miejsko-wiejskich w Polsce – to pozycja gminy Brwinów w tegorocznym rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Warszawskiej.

W województwie mazowieckim gmina Brwinów zajęła 12 miejsce, przed nią znalazły się m.in. Ożarów Mazowiecki (2 miejsce w skali kraju), Błonie (5), Grodzisk Mazowiecki (27) oraz Mszczonów (45).

Nasi partnerzy z Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów w kategorii gmin miejskich zajęli bardzo odległe od siebie miejsca. Na 26 pozycji w kraju i pierwszej w województwie mazowieckim sklasyfikowano Podkowę Leśną, natomiast Milanówek musiał się zadowolić 178 miejscem w kraju (na 237 podmiotów) i 25 na Mazowszu.

Ranking, którego wyniki ogłoszono w ubiegłym tygodniu, został sporządzany w oparciu o 15 wskaźników podawanych przez GUS, m.in. wydatki na inwestycje przypadające na jednego mieszkańca, saldo migracji i odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków. (ike)
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie