Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

czwartek, 01 października 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Zwykły Bohater z Żółwina

(02.12.2012)

Mieszkaniec Żółwina Paweł Bożym został zwycięzcą drugiej edycji akcji "Zwykły Bohater" zorganizowanej przez Bank BPH wspólnie z telewizją TVN oraz portalem Onet. Poza statuetką wręczoną przez Bożenę Walter Paweł Bożym otrzymał nagrodę w wysokości 200 tys. złotych ufundowaną przez Bank BPH.

W 2007 r. w czasie białego szkwału na Mazurach, w wyniku którego zginęło 12 osób, Paweł Bożym uratował na jeziorze Dargin dwie kobiety uwięzione pod pokładem przewróconego przez potężną nawałnicę jachtu. W 2008 r. ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński przyznał mu Medal za Ofiarność i Odwagę. Dzięki temu wyczynowi mieszkaniec Żółwina został zgłoszony do konkursu "Zwykły Bohater", a pięcioosobowe jury - zasiadali w nim Bożena Walter, Ewa Drzyzga, Henryka Krzywonos, Lidia Maćkowska i Szymon Hołownia - spośród kilku tysięcy kandydatów zakwalifikowało go do trójki finalistów w jednej z trzech kategorii – Bohaterstwo.

O sukcesie Pawła Bożyma przesądziło głosowanie SMS trwające od 12 listopada i zakończone w czasie transmitowanego na żywo w niedzielny wieczór w TVN finału akcji. (ike)
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie