środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Stara Wieś zaprasza

02.09.2015


W sobotnie południe (5 września) na boisku przy ul. Brwinowskiej w Starej Wsi rozpocznie się Trzeci Piknik Sąsiedzki. – Dzięki tej imprezie nasi mieszkańcy przestali się traktować jak obcy. Mijając się na ulicy, nie odwracają wzroku, lecz z daleka mówią sobie "Dzień dobry" – opowiada zolwin.pl sołtys Starej Wsi Michał Ziółkowski, zapraszając zółwinian do udziału w pikniku.

Pomysł pikniku zrodził się dwa lata temu. – Ani Urząd Gminy Nadarzyn, ani Nadarzyński Ośrodek Kultury nie organizowali w naszej wsi imprez integrujących mieszkańców, dlatego wzięliśmy sprawy w swoje ręce – mówi sołtys. – Dzięki własnej pracy, sponsorom i niewielkiej dotacji gminy (około tysiąca złotych) zdołaliśmy urządzić prawdziwe święto łączące mieszkańców.

W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie także żółwińskiego akcentu – zaprezentują się strażacy z naszej OSP. Piknik to z pewnością dobra okazja do zacieśnienia kontaktów między naszymi miejscowościami. (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie