środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Żółwin do boju

11.09.2013


Reprezentacja sołectwa Żółwin pod wodzą kapitana Mirosława Tobera weźmie udział w niedzielnym II Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej. Początek o godzinie 10.00 na Orliku przy ul. Szkolnej.

W ubiegłym roku, mimo ambitnej postawy i woli walki, drużyna naszej wsi nie zdołała wyjść z grupy eliminacyjnej – zwyciężył Domaniew, który w finale pokonał Owczarnię. Tym razem może być lepiej, bo drużyna Żółwińskiego Klubu Przyjaciół Piękna Futbolu regularnie rozgrywa mecze z Hartaczami Stara Wieś.

Jak poinformował zolwin.pl Paweł Bartosiewicz, animator Orlika, do udziału w turnieju można zgłaszać się do piątku. Drużyny powinny liczyć maksymalnie 12 zawodników, czyli dwa razy więcej, niż wyjdzie na boisko. Hokejowe zmiany zapewnią każdemu udział w meczach.

W ubiegłym roku, obserwując profesjonalny poziom niektórych graczy, postulowaliśmy, by turniej miał charakter wyłącznie amatorski, bo zawodnicy trenujący w klubach mają dostatecznie wiele możliwości sprawdzenia swoich umiejętności. Regulamin obecnego turnieju zmierza w tym kierunku – nie mogą w nim wystąpić piłkarze zrzeszeni w PZPN i OZPN.

Zwycięzcy mogą liczyć na puchary i medale, zaś kibice na emocjonującą, a zarazem pełną uroku imprezę we wczesnojesiennym żółwińskim plenerze. Oby tylko dopisała pogoda!

Turniej jest częścią Dni Brwinowa. Ich tegoroczną kulminacją będzie występ - w sobotę o 18.30 na stadionie miejskim - zespołu KULT. (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie