poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Autobusem do szkoły i Orlika

01.08.2012


Od września autobus z Brwinowa i Podkowy Leśnej do Żółwina będzie jeździł ulicą Graniczną do Szkolnej – poinformował zolwin.pl Radosław Marek, wiceprezes PKS Grodzisk Mazowiecki. To dobra informacja. Gorsza jest ta, że liczba kursów ma się zmniejszyć z trzynastu do jedenastu.

Obecnie autobus ma pętlę na rogu Słonecznej i Granicznej. Korekta trasy będzie polegała na przedłużeniu jej o jeden przystanek – zostanie on usytuowany obok Zespołu Szkół i kompleksu boisk Orlik. Tam będzie nowa pętla – autobus zawróci ulicą Szkolną do Granicznej i Południowej, a następnie będzie jechał dotychczasową trasą.

Z planowanego od września rozkładu jazdy, który przesłał zolwin.pl Radosław Marek, wynika, że zmiany godzin kursowania autobusów będą minimalne. Znacznie ważniejszy dla pasażerów może okazać się brak dwóch ostatnich wieczornych połączeń z Podkowy Leśnej – o godz. 20.14 i 21.14.

Cena biletu za przejazd w zależności od odległości będzie wynosić 2,5 i 3 zł – poinformował nas przedstawiciel PKS.
(ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie