czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Burmistrz: nie wierzę Sasinowi!

02.05.2017


Mimo wycofania projektu ustawy o przyłączeniu do miasta st. Warszawy przeszło 30 gmin wyznaczone na 4 czerwca referendum w gminie Brwinów w sprawie metropolii odbędzie się.

"Nie wierzę! Za grosz nie wierzę w dobre intencje Jacka Sasina, kiedy mówi o tzw. ustawie metropolitalnej Warszawy!" - pisze Arkadiusz Kosiński na FB - "Kochani, namawiam Was do udziału w REFERENDUM w niedzielę 4 czerwca! (…) W niedzielę 4 czerwca, pójdę na referendum i na karcie ZAZNACZĘ ODPOWIEDŹ "NIE" pod pytaniem: "Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Brwinów?".skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie