sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Burmistrz o cmentarzu

31.05.2016


W czerwcu gmina Brwinów planuje ponowne wystąpienie z wnioskiem o wydanie decyzji pozwolenia na budowę cmentarza komunalnego w Żółwinie – poinformował burmistrz Arkadiusz Kosiński, odpowiadając na pytania skierowane do gminy przez zolwin.pl.

Pierwszy wniosek w tej sprawie zakwestionował 29 kwietnia br. Starosta Pruszkowski z powodu przedstawionych w dokumentacji projektowej rozwiązań architektoniczno-budowlanych budynku przedpogrzebowego.

Zdaniem Arkadiusza Kosińskiego gmina "uzyska pozwolenie z kilkutygodniowym opóźnieniem, co oznacza, że rozpoczęcie budowy również nastąpi nieco później". Z informacji burmistrza wynika, że budowa będzie realizowana ze środków własnych, bowiem "do tego typu inwestycji nie było ani nie ma możliwości uzyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych".

Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Gminy Brwinów na lata 2014-2020 całkowity koszt realizacji tego zadania ma wynieść 5 mln zł, zakończenie budowy cmentarza zaplanowano na 2018 r. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie