czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Burmistrz o cmentarzu

31.05.2016


W czerwcu gmina Brwinów planuje ponowne wystąpienie z wnioskiem o wydanie decyzji pozwolenia na budowę cmentarza komunalnego w Żółwinie – poinformował burmistrz Arkadiusz Kosiński, odpowiadając na pytania skierowane do gminy przez zolwin.pl.

Pierwszy wniosek w tej sprawie zakwestionował 29 kwietnia br. Starosta Pruszkowski z powodu przedstawionych w dokumentacji projektowej rozwiązań architektoniczno-budowlanych budynku przedpogrzebowego.

Zdaniem Arkadiusza Kosińskiego gmina "uzyska pozwolenie z kilkutygodniowym opóźnieniem, co oznacza, że rozpoczęcie budowy również nastąpi nieco później". Z informacji burmistrza wynika, że budowa będzie realizowana ze środków własnych, bowiem "do tego typu inwestycji nie było ani nie ma możliwości uzyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych".

Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Gminy Brwinów na lata 2014-2020 całkowity koszt realizacji tego zadania ma wynieść 5 mln zł, zakończenie budowy cmentarza zaplanowano na 2018 r. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie