środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Dobra robota

03.06.2013


Mimo ulewnych deszczów ulica Nadarzyńska w pobliżu skrzyżowania ze Słoneczną nie została zalana i nie było konieczności – jak w latach poprzednich – wyłączania jej z ruchu. Wykonane odwodnienie zdało egzamin. Poświadczyło to 52 mieszkańców Żółwina, którzy podpisali się pod pismem przekazanym w poniedziałek do Urzędu Gminy Brwinów.

Sygnatariusze pisma wyrazili uznanie "dla władz samorządowych – Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Brwinów – za wykonane w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej odwodnienie. Wiemy, że podjęcie decyzji o realizacji tej kosztownej dla Gminy inwestycji nie było sprawą łatwą. Dziękujemy radnemu Rady Miejskiej Mieczysławowi Zielińskiemu oraz sołtysowi Żółwina Karolowi Marchwiakowi za wsparcie podjętych przez nas w 2010 r. starań o skuteczne zabezpieczenie przed wodą".

Inwestycja polegająca m.in. na wykonaniu rowów przydrożnych, budowie studni rewizyjnych, przepompowni o wydajności 130 litrów na sekundę oraz przebudowie rowu melioracyjnego RS-11 poprawiła sytuację okolicznych mieszkańców, jednak jej zasięg obejmuje niewielką część wsi. Po ostatnich intensywnych opadach deszczu woda zalała wiele posesji w Żółwinie, m.in. na należącej do prywatnego właściciela i pozbawionej odwodnienia ulicy Bażantów. Sytuację dodatkowo komplikuje praktyka zalewania sąsiadów poprzez podnoszenie terenu i brukowanie znacznej części działek kostką.

Oby system odwodnienia wykonany w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej stał się zapowiedzią skutecznego odwodnienia całej wsi. (ike)

Tak było na Nadarzyńskiej...

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie