czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Drożej za wodę

02.04.2015


Od 1 kwietnia – zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Brwinowie z 4 marca br. – za metr sześcienny wody zapłacimy o 3 grosze więcej netto (plus 8 proc. VAT). Podwyżka obejmuje również odprowadzenie ścieków bytowych, ale nas nie dotyczy, bo nie jesteśmy podłączeni do sieci kanalizacyjnej.

"Gminy w całym kraju niemal bez mrugnięcia okiem zatwierdzają podwyżki opłat za dostawę wody i odbiór ścieków, które w nowych taryfach podsuwają im spółki wodociągowe. Wiele z nich weszło w życie 1 kwietnia. Radnym nie przeszkadza to, że i tak płacimy niemało" – pisze na pierwszej stronie dzisiejszy "Dziennik. Gazeta Prawna". Według danych przytoczonych przez gazetę opłaty za wodę i ścieki w Polsce pochłaniają 2 proc. domowego budżetu, a w Niemczech – 0, 8 proc. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie