sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Graniczna i Słoneczna jeszcze w tym roku?

12.10.2016


Cztery oferty wpłynęły na przetarg na remont dróg powiatowych – poinformowano zolwin.pl w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie.

Zamówienie publiczne dotyczy m.in. utwardzenia destruktem asfaltowym odcinków dróg powiatowych w Żółwinie – ul. Słonecznej (na południe od Południowej) i ul. Granicznej (na zachód od Słonecznej). Starostwo ma nadzieję, że remonty wszystkich objętych przetargiem odcinków dróg uda się wykonać jeszcze w tym roku. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie