środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Inwestycje 2016

17.11.2015


Budowa garażu OSP Żółwin (1,82 mln zł), budowa chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej (890 tys. zł), projekt rozbudowy Zespołu Szkół (150 tys. zł) – to trzy najważniejsze inwestycje dla naszej wsi przewidziane w podpisanym przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego projekcie budżetu gminy Brwinów na rok 2016.

Projektowane zadania i nakłady różnią się od umieszczonych w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Brwinów na lata 2014-2020. Zgodnie z nim na przebudowę garażu OSP miano przeznaczyć w 2016 r. 550 tys. zł, zaś najwięcej pieniędzy – milion zł – planowano wydać na budowę przedszkola przy Nadarzyńskiej. Tej inwestycji nie ma w projekcie.

Zgodnie z przyjętym na 2015 r. budżetem do końca tego roku miał być zbudowany chodnik przy Nadarzyńskiej – od Szkolnej do Leśnej. Latem skrócono go do odcinka między Kasztanową a Słoneczną, jednak inwestycja nie została rozpoczęta. W przyszłym roku mamy przejść chodnikiem w wersji okrojonej. Projekt nie uwzględnia wpisanego do WPI chodnika wzdłuż Słonecznej na odcinku od Nadarzyńskiej do Południowej.

Większe niż wpisane do WPI nakłady przeznacza się na budowę kanalizacji w Owczarni (stamtąd dotrze ona do Żółwina). W tym roku wydano na nią 1,7 mln (w WPI – 1,31 mln), zaś w 2016 r. na ten cel zaplanowano 2,4 mln (w WPI 2,19 mln).

Projekt budżetu trafił do radnych. Burmistrz ma nadzieję, że Rada Miejska uchwali go przed świętami. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie