sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Nieważne głosowanie?

27.09.2016


Jarosław Prusak, komendant OSP, zakwestionował w czasie poniedziałkowego zebrania wiejskiego prawidłowość głosowań w sprawie funduszu sołeckiego dla Żółwina na rok 2016, twierdząc, że wzięli w nim udział również mieszkańcy Tereni.

Po sprawdzeniu listy uczestników zebrania wiejskiego w Żółwinie okazało się, że wpisały się na nią także osoby z Tereni. Przed głosowaniami w sprawie funduszu sołeckiego dla Żółwina nie uprzedzono, że są one przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców naszej wsi. Dezorientujący był fakt zwołania wspólnego zebrania mieszkańców dwóch sołectw, w czasie którego omawiano jedynie projekt funduszu sołeckiego Żółwina.

Zgodnie z ustawą o funduszu sołeckim burmistrz ma prawo przyjąć lub odrzucić wniosek sołectwa w sprawie funduszu sołeckiego. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie