czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Odmieniona Pigwowa

18.08.2023


Przebudowa alei Pigwowej w Książenicach zbliża się do finału. Na całej długości, do Granicznej w Żółwinie, pojawiła się nowa nawierzchnia – brakuje jeszcze warstwy ścieralnej. Biegnąca wzdłuż jezdni asfaltowa ścieżka jest już dobrze znana rowerzystom. Szybko postępują prace przy budowie ronda, które zastąpi dawne skrzyżowanie ulicy Pigwowej z Dębową, Jabłoniową i Owocową.
Już wkrótce mieszkańcy Żółwina, Tereni i okolic uzyskają dogodne połączenie do trasy S8. Niedawno przebudowana ulica Szkolna stanie się zapewne ruchliwą arterią komunikacyjną. Skutki zwiększenia natężenia ruchu mogą być wyzwaniem dla skrzyżowań Szkolnej z Nadarzyńską i Nadarzyńskiej z Kasztanową.
Do tej pory nie mamy informacji, czy ogłoszony przez Urząd Gminy Brwinów powtórzony przetarg na rozbudowę skrzyżowania ul. Szkolnej i Granicznej został rozstrzygnięty – termin składania ofert minął 18 lipca Poprzedni przetarg unieważniono z powodu braku ofert. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie