czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Odmieniona Pigwowa

18.08.2023


Przebudowa alei Pigwowej w Książenicach zbliża się do finału. Na całej długości, do Granicznej w Żółwinie, pojawiła się nowa nawierzchnia – brakuje jeszcze warstwy ścieralnej. Biegnąca wzdłuż jezdni asfaltowa ścieżka jest już dobrze znana rowerzystom. Szybko postępują prace przy budowie ronda, które zastąpi dawne skrzyżowanie ulicy Pigwowej z Dębową, Jabłoniową i Owocową.
Już wkrótce mieszkańcy Żółwina, Tereni i okolic uzyskają dogodne połączenie do trasy S8. Niedawno przebudowana ulica Szkolna stanie się zapewne ruchliwą arterią komunikacyjną. Skutki zwiększenia natężenia ruchu mogą być wyzwaniem dla skrzyżowań Szkolnej z Nadarzyńską i Nadarzyńskiej z Kasztanową.
Do tej pory nie mamy informacji, czy ogłoszony przez Urząd Gminy Brwinów powtórzony przetarg na rozbudowę skrzyżowania ul. Szkolnej i Granicznej został rozstrzygnięty – termin składania ofert minął 18 lipca Poprzedni przetarg unieważniono z powodu braku ofert. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie interactive novel