środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Pięć tysięcy żółwinian?

31.05.2020


Kilkanaście lat temu, w związku z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w obiegu pojawiła się liczba 5 tys. mieszkańców jako docelowa dla Żółwina (Podkowa Leśna ma ich obecnie niespełna cztery tysiące).
Jednak spadek zainteresowania domkiem z ogródkiem na wsi na rzecz mieszkania w atrakcyjnym rejonie miasta sprawił, że od końca 2010 do końca 2019 r. liczba zameldowanych mieszkańców w Żółwinie wzrosła jedynie o ok. 400 osób - z 1234 do 1637. Wraz z pandemią zaczęto mówić o powrocie marzenia o domku z ogródkiem, który w kryzysowym momencie jawi się jako bezpieczny i komfortowy azyl. Poza tą oczekiwaną zmianą trendu także rozwój infrastruktury w Żółwinie może sprzyjać większym inwestycjom deweloperskim. Ilu nas zatem będzie? (ike)

W sąsiedztwie Wolty – przy Nadarzyńskiej i Polnej - wyrosły skrzynki gazowe

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie