sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przed pierwszym koszeniem

10.02.2016


Opłaty za odbiór odpadów komunalnych pozostają na tym samym poziomie, lecz w ramach tej kwoty będziemy mogli wystawić jedynie dwa worki miesięcznie z odpadami zielonymi (chodzi głównie o trawę i liście). W ub. r. w miesiącach letnich mieliśmy prawo wystawić nawet 10 worków.

Szczegółową informację w tej sprawie zamieścił na swoim profilu na FB Arkadiusz Kosiński. Za odbiór kolejnych worków będzie trzeba zapłacić firmie odbierającej odpady - według burmistrza od 3 do 5 zł za worek.

Arkadiusz Kosiński poinformował także o przyjęciu przez Radę Miejską w Brwinowie uchwały umożliwiającej bezpłatne użyczenie od gminy kompostownika o pojemności 700 lub 1100 litrów, który po pięciu latach przechodziłby na własność użytkownika. Wnioski o użyczenie kompostownika będzie można składać prawdopodobnie od kwietnia. (ike)skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie online games