sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przetarg na rozbudowę OSP

08.02.2016


Do końca listopada br. powinien być gotowy nowy garaż OSP z miejscem na trzy samochody bojowe oraz z pomieszczeniami socjalnymi dla strażaków.

W poniedziałek gmina Brwinów ogłosiła przetarg na rozbudowę "strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie". Termin składania ofert – do 23 lutego. Przetarg wygra firma, która zaproponuje najniższą kwotę - cena stanowi 95 proc. oceny oferty. W uchwalonym tegorocznym budżecie gminy na rozbudowę OSP w Żółwinie wydzielono 1,82 mln zł. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie