wtorek, 28 maja 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Radna Marta Obara-Michlewska z Żółwina

08.04.2024


Marta Obara-Michlewska, mieszkanka Żółwina kandydująca z listy Koalicji Obywatelskiej, została radną Rady Miejskiej w Brwinowie. Startując z drugiego miejsca, uzyskała najlepszy wynik. Gratulujemy!
KO w naszym okręgu wyborczym obejmującym Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy wprowadziła do rady dwoje radnych – drugim został Kamil Wójcik z Otrębus.
Koalicja odebrała jeden mandat Dobru Wspólnemu – komitetowi burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. W poprzednich wyborach w 2018 r. zdobył on w naszym okręgu trzy mandaty, obecnie dwa. Uzyskali go dotychczasowi radni: Sławomir Rakowiecki z Owczarni i Marta Bartos z Otrębus. Do rady nie dostała się dotychczasowa radna Lidia Iwoła.
Piąty mandat z naszego okręgu uzyskała Anna Kühn reprezentująca PiS. Żadnego radnego z naszego okręgu nie wprowadził KWW Adama Adamczyka „Halo, Mieszkańcy”.
Burmistrz stracił większość w 21-osobowej Radzie Miejskiej w Brwinowie. W nowej kadencji zasiądzie w niej 10 radnych Dobra Wspólnego – o trzech mniej niż dotychczas. KO będzie miała w radzie sześciu przedstawicieli, czyli dwóch więcej, PiS – podobnie jak dotąd czterech, a debiutujący w wyborach komitet „Halo, Mieszkańcy" – jednego. (ike)

skomentuj na FB

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

Żółwin 2030

13.05.2024

Gmina Brwinów opracowała strategię rozwoju gminy do 2030 r. i zachęca mieszkańców do dyskusji, zgłaszania uwag i wniosków. Konsultacje potrwają do 17 czerwca.

Żółwin rośnie najszybciej w gminie

08.05.2024

Prawie co trzecia osoba zameldowana w 2023 r. w gminie Brwinów pochodzi z Żółwina.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie