sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Rekord Arkadiusza Kosińskiego

22.10.2018


83,37 proc. głosów uzyskał w niedzielnych wyborach na burmistrza gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, to o ponad 10 proc. więcej niż przed czterema laty.

Arkadiusz Kosiński jest największym zwycięzcą wyborów: pokonał bez trudu jedynego rywala - Karola Kühna z PiS, "Dobro Wspólne" ponownie uzyskało większość w Radzie
Miejskiej w Brwinowie, wygrywając z komitetami dwóch największych sił politycznych w Polsce.

Dzięki niedawnej zmianie prawa wyborczego kadencja burmistrza i radnych potrwa nie cztery, lecz pięć lat. Następne wybory odbędą się dopiero jesienią 2023 r. (ike)skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie football manager online