poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Rzut do kosza

13.08.2012


Przy czterech wiatach na przystankach autobusu szkolnego ustawiono kosze kupione z funduszu sołeckiego – powiedział zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak.

Kosze są na przystankach, na których znajdują się wiaty – na Południowej i Słonecznej. Nie ma kosza tam, gdzie nie ma wiaty – na Nadarzyńskiej, na wysokości Klonowej. Wskutek trwającego sporu wokół miejsca, na którym powinna stanąć wiata, uczniowie z Łąkowej, Klonowej i części ulicy Nadarzyńskiej nadal będą narażeni na deszcz, śnieg i wiatr.

W tym roku z funduszu sołeckiego zostanie kupiona jeszcze odśnieżarka. W pierwszej połowie września odbędzie się zebranie wiejskie poświęcone rozdysponowaniu prawie 30 tys. złotych z funduszu sołeckiego, jakie Żółwin powinien otrzymać w przyszłym roku. 31 lipca zwróciliśmy się o nadsyłanie propozycji w tej sprawie. Dotychczasowe pomysły na wydanie sołeckich pieniędzy to m.in. lepsze urządzenie placu zabaw, zakup nowych zabawek i ławek, lepsze oświetlenie i oznakowanie ulic, konserwacja i rozbudowa urządzeń melioracyjnych, ratowanie zaatakowanych przez szrotówka kasztanowców przy Kasztanowej i posadzenie w miejsce wyciętych nowych drzew, organizacja imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych oraz prac społecznych pomagających w integracji żółwinian.

Wciąż czekamy na kolejne pomysły, jak wydać sołeckie pieniądze. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie