wtorek, 26 września 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Skrzyżowanie problemów

03.02.2018


Zmiany organizacji ruchu w rejonie placu zabaw, Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej domagają się mieszkańcy Żółwina w piśmie do burmistrza gminy Brwinów, pod którym można się podpisać w sklepie na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej.

Ustawienie znaków zakazu postoju nie rozwiązało problemów: samochody parkują na parkingu przeznaczonym dla klientów sklepu, blokują miejsce dla samochodów z zaopatrzeniem. Sytuacja pogorszy się w najbliższych miesiącach, gdy zostanie otwarta świetlica – będą korzystać z niej nie tylko dzieci, ale także seniorzy z całej gminy Brwinów. Nie wszyscy przyjadą autobusem.

Wciąż nie wiemy, czy wjazd do przedszkola (w pierwszych latach – szkoły), które będzie budowane już w tym roku, znajdzie się od ul. Nadarzyńskiej, jak pierwotnie projektowano, czy też – o co apelował nieżyjący wieloletni radny Mieczysław Zieliński - zostanie umieszczony od strony bocznej drogi dochodzącej do Szkolnej. Którędy będą wjeżdżać ciężarówki na plac budowy?

Rejon skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najbardziej niebezpiecznym miejscem w Żółwinie. (ike)

skomentuj na FB

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Odmieniona Pigwowa

18.08.2023

Przebudowa alei Pigwowej w Książenicach zbliża się do finału.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie