sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Skrzyżowanie problemów

03.02.2018


Zmiany organizacji ruchu w rejonie placu zabaw, Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej domagają się mieszkańcy Żółwina w piśmie do burmistrza gminy Brwinów, pod którym można się podpisać w sklepie na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej.

Ustawienie znaków zakazu postoju nie rozwiązało problemów: samochody parkują na parkingu przeznaczonym dla klientów sklepu, blokują miejsce dla samochodów z zaopatrzeniem. Sytuacja pogorszy się w najbliższych miesiącach, gdy zostanie otwarta świetlica – będą korzystać z niej nie tylko dzieci, ale także seniorzy z całej gminy Brwinów. Nie wszyscy przyjadą autobusem.

Wciąż nie wiemy, czy wjazd do przedszkola (w pierwszych latach – szkoły), które będzie budowane już w tym roku, znajdzie się od ul. Nadarzyńskiej, jak pierwotnie projektowano, czy też – o co apelował nieżyjący wieloletni radny Mieczysław Zieliński - zostanie umieszczony od strony bocznej drogi dochodzącej do Szkolnej. Którędy będą wjeżdżać ciężarówki na plac budowy?

Rejon skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najbardziej niebezpiecznym miejscem w Żółwinie. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie