sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Stłuczka koło kapliczki

06.06.2016


W poniedziałek po południu w okolicy skrzyżowania Kasztanowej z Łąkową doszło do stłuczki dwóch samochodów osobowych – jeden skręcał z Łąkowej w kierunku Podkowy, drugi jechał Kasztanową od strony Nadarzyńskiej.

Wciąż otrzymujemy sygnały o przekraczaniu prędkości na wytyczonej w związku z pracami na Nadarzyńskiej trasie objazdu, wyprzedzaniu na wąskich ulicach, błądzących TIR-ach, które nie są w stanie przejechać ul. Mokrą. Mieszkańcy domagają się postawienia znaków ograniczenia prędkości (np. do 30 km) oraz umieszczenia dodatkowego opisu objazdu dla ciężarówek. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie