środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Tańszy garaż?

28.12.2015


Arkadiusz Kosiński powiedział portalowi WPR24, że liczy, iż rzeczywisty koszt budowy garażu OSP wyniesie 1,5 mln zł, czyli o ponad 300 tys. zł mniej niż zapisano w budżecie na 2016 rok.

Burmistrz wyjaśnił, że stary garaż zostanie rozebrany, nowy będzie znacznie większy: znajdzie się w nim miejsce dla czterech samochodów oraz pomieszczenia socjalne.

Budowa garażu to największa inwestycja w Żółwinie zaplanowana w 2016 r. Poza nią w przyszłorocznym kalendarzu inwestycyjnym znalazła się budowa chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej (890 tys. zł) oraz projekt rozbudowy Zespołu Szkół (150 tys. zł).

Czy ewentualnie zaoszczędzone na budowie garażu pieniądze zostaną wydane w naszej wsi - np. na ułożenie kolejnego odcinka chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej? (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie