czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023


Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.
W czasie czwartkowego spotkania sołtysa i Rady Sołeckiej uzgodniono propozycje przeznaczenia funduszu. Zgodnie z nimi największa kwota, 35 tys. zł, przypadłaby na oświetlenie górnego odcinka ul. Słonecznej do Granicznej. Tej inwestycji od dawna domagają się mieszkańcy.
Inne propozycje to: 14538,30 zł – sprzątanie, 7 tys. zł - spotkania kulturalno-rekreacyjne. W ramach zadań wspólnych z Owczarnią i Terenią przedstawiciele naszego sołectwa proponują udział w zakupie dla OSP Żółwin wydajnej pompy do akcji ratowniczych – 6 tys. zł. oraz zakup stołów do gry, tzw. piłkarzyków – 2 tys. zł.
O podziale funduszu zadecyduje zebranie wiejskie, które odbędzie się 19 września o godz. 18.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej 25. Mieszkanki i mieszkańcy Żółwina mogą zgłaszać do sołtysa własne wnioski poparte przez co najmniej 15 osób. (ike)
Na zdjęciu: wiaty obok Orlika sfinansowane z funduszu sołeckieg

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie