środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Wieś się zbiera

30.08.2013


20 września o godzinie 18.00 w remizie OSP odbędzie się zebranie wiejskie, udział w nim weźmie burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Tę okazję warto wykorzystać do zadania burmistrzowi pytań o plany kanalizacji wsi, odwodnienia, budowy przedszkola oraz chodnika przy Nadarzyńskiej i Słonecznej, utwardzenia i oświetlenia ulic. Rok przed wyborami samorządowymi można spytać burmistrza, jaka jest jego wizja Żółwina: peryferyjnej miejscowości oddzielonej Podkową od Brwinowa, podwarszawskiej sypialni czy ważnego dla gminy ośrodka edukacyjnego, kulturalnego, rekreacyjnego.

W zasadniczej części zebrania wiejskiego jego uczestnicy zdecydują, na co wydać pieniądze z Funduszu Sołeckiego w 2014 r. – do podziału jest 34 432,30 zł. Sołtys Karol Marchwiak liczy na wysoką frekwencję i aktywność mieszkańców. (ike)skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie