czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Wieś się zbiera

30.08.2013


20 września o godzinie 18.00 w remizie OSP odbędzie się zebranie wiejskie, udział w nim weźmie burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Tę okazję warto wykorzystać do zadania burmistrzowi pytań o plany kanalizacji wsi, odwodnienia, budowy przedszkola oraz chodnika przy Nadarzyńskiej i Słonecznej, utwardzenia i oświetlenia ulic. Rok przed wyborami samorządowymi można spytać burmistrza, jaka jest jego wizja Żółwina: peryferyjnej miejscowości oddzielonej Podkową od Brwinowa, podwarszawskiej sypialni czy ważnego dla gminy ośrodka edukacyjnego, kulturalnego, rekreacyjnego.

W zasadniczej części zebrania wiejskiego jego uczestnicy zdecydują, na co wydać pieniądze z Funduszu Sołeckiego w 2014 r. – do podziału jest 34 432,30 zł. Sołtys Karol Marchwiak liczy na wysoką frekwencję i aktywność mieszkańców. (ike)skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie