sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Wniosek u burmistrza

29.09.2016


Sołtys Żółwina przekazał w czwartek burmistrzowi gminy Brwinów wniosek w sprawie przeznaczenia funduszu sołeckiego na 2017 r. uchwalony przez zebranie wiejskie 26 września.

Zgodnie z ustawą o funduszu sołeckim sołtys jest zobowiązany do przekazania wniosku do 30 września, zaś burmistrz ma prawo przyjąć go lub odrzucić w ciągu siedmiu dni. Jedna z kontrowersji, którą wzbudził przebieg zebrania, dotyczyła domniemanego udziału w głosowaniach nad funduszem mieszkańców Tereni. Prawo do głosowania mają jedynie pełnoletni mieszkańcy danego sołectwa, przy tym – zgodnie z orzeczeniami Naczelnego Sądu Administracyjnego - nie muszą być oni zameldowani na jego terenie. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www